Neustále opakovane varovanie telemetrie FrSky Q X7 a TBS Crossfire

Neustále opakovane varovanie telemetrie FrSky Q X7 a TBS Crossfire

Aktuálna revízia hardvéru FrSky Q X7 nie je úplne kompatibilná s protokolom TBS CROSSFIRE CRSF. Príznaky sú konštantné varovanie telemetrie. V súčasnosti existujú dve riešenia na vyriešenie tohto problému. Jedným z nich je softvérové ​​riešenie a druhé je hardvérová oprava pre FrSky Q X7.

Softvérové ​​riešenie:

Toto riešenie vám poskytne výber prenosu vo vašej ponuke Q X7 (hlavná ponuka, strana s hardvérom). Ak ho znížite na hodnotu 115’200baud namiesto použitia 400’000baud, problém sa vyrieši. Ale! dôsledkom tohto riešenia a nižšej prenosovej rýchlosti sa latencia zvýši. Rýchlosť aktualizácia pre CRSF medzi OpenTX a Crossfire je 250 Hz (4 ms). Pomocou nižšej prenosovej rýchlosti sa rýchlosť aktualizácie zníži na 62,5 Hz (16 ms). Z tohto dôvodu odporúčame opraviť tento problem v hardvéri ale len keď ste naozaj dobrý v pájkovani alebo požiadajte FrSky o podporu pri opravách hardvéru.

požiadavky:
– Aktualizujte svoj TBS CROSSFIRE na verziu V2.07 alebo novšiu
– Aktualizujte svoj FrSky X7 na 2.2.1 alebo novší
Poznámka! 2.2.1 ešte nebol uvoľnený. Priložený firmware je testovací. Používajte na vlastné riziko.

Hardvérová oprava:

UPOZORNENIE: Keďže FrSky Q X7 nie je produktom TBS, je to na vašom vlastnom riziku, môžete prist o záruku!

požiadavky:
– Logický invertor č. 74LVC1G04 (odkaz)
– Spájkovacie schopnosti 🙂

Video Tutorial:

Obrázková príručka:

Na zadnej strane hlavnej dosky PCB som odstránil tranzistor Q400.

Potom som pripájal káblik k výstup invertora v jednej z podložiek Q400.

Vstup pre invertor i spájaný na s-port pin (to je paralelné na pin s-port modulu). a 3,3 voltov dostanem z jedného z kondenzátorov v okolí.

Pokúšal som sa o vytvorenie vlastne PCB a naletovať invertory na nu aby sa lachšie dalo radio modifikovať.

Naletoval som to pomocou horko-vzdušnej pištole a letovacej pasty aby som bol s SMD súčiastkam čo najšetrnejší. Vyrobil som viac kusov s úmyslom ich rozdať komunite.

No pri testovaní každého kusu zvlášť, fungoval spoľahlivo iba jeden. PCB boli v poriadku, ale invertory sa chovali tak ako v predchádzajúcich prípadoch, že som buď nedokázal spustiť crossfire.lua na Taranis Q X7, alebo sa pustil veľmi nestabilne a pomaly. Z 12 kusov invertorov fungoval 100% iba jeden, nedokázal som určiť príčinu nefunkčnosti ostatných kusov, ale ten jeden funkčný je teraz už v mojom rádiu.